Bugüne Özel: 700 TL üzerindeki siparişlerde geçerli, 50 TL hediye çeki kodu: Gym50

Gainer Nedir?

Gainer Nedir?

Gainer Nedir?

Gainer, kas kütlesi artışına yardımcı olmak amacıyla protein, karbonhidratlar ve muhtemelen yağlar sağlayan bir takviyedir. Kilo alımını teşvik etmek için günlük kalori alımınızı artırmayı amaçlayan yüksek kalorili bir protein tozudur.

Gainer Takviyesi Kullanmalı mıyım?

Piyasadaki diğer pek çok protein tozu varken neden bir kilo alımı takviyesi kullanmaya karar vermelisiniz? Aşağıdakileri yapmakta zorlanıyorsanız, bir karbonhidrat tozu takviyesi kullanmayı düşünmelisiniz:

Yeterli Kalori Tüketiyor musunuz?

Kütle almak için kullandığınızdan fazla kalori almalısınız. Bu, egzersiz yoluyla yaktığınızdan ve günlük rutininizde kullandığınızdan günde 500-800 kalori daha fazla tüketmeniz gerektiği anlamına gelir. Kütle eklemeye çalışıyorsanız ve ağırlıkta bir artış görmediyseniz, o zaman kalori fazlasında değilsiniz. Fazlalık olmadan kütle kazanamazsınız. Gerçekten bu kadar basit.

Kaliteli Makro Besinler Tüketiyor musunuz?

Kalori fazlasına ulaşmaya çalışırken, doğru kalitede makro besinleri tüketmek önemlidir. Kalori fazlası elde etmek için ne istersen yemeyi ifade eden 'kirli yığın (dirty bulk)' ifadesini duymuş olabilirsiniz. Kızarmış tavuk tüketmek kalori alımınızı artırabilir, ancak aynı zamanda yağ artışı ile birlikte gelir.

Makro Besin Zengini Yemekler Tüketiyor musunuz?

Yüksek kalorili bir yemek tüketmek sizin şişkin hissetmenize neden olabilir ve bu yemeği antrenmandan önce yiyorsanız, antrenman yeteneğinizi ciddi şekilde etkileyebilir. Alternatif olarak, spor salonundan sonra, egzersiz sonrası makro besin açısından zengin büyük bir yemek yemek için yeterince aç hissetmeyebilirsiniz. İşte tam da bu noktada, Mass Gainer’ı sıvı bir şekilde tüketmek işleri kolaylaştırabilir.

Yeterince Protein, Karbonhidrat ve Yağ Tüketiyor musunuz?

Protein ve karbonhidratlar gibi diyetinize koymanız gereken makro besinleri tüketmek zor olabilir. Bu, bir şişkinlik aşamasındayken, yeterli lif, vitamin ve mineral sağlamak için yeterli meyve ve sebzeyi unutmanın (veya basitçe yer olmamasının) kolay olabileceği anlamına gelir.

Kas kazanmak için yaptığınız antrenman, bağışıklık sisteminizi zorlayacak ve önemli inflamasyon üretecektir.

'Yalın Kütle' (Lean Bulk)

'Yalın kütle’, aşırı fazladan ziyade hafif bir kalori fazlasını ifade eder. Her ikisi de kütlesel kazanıma yol açacaktır, ancak farklı oranlarda. Porsiyon boyutları protein, karbonhidrat ve yağ için kolayca ölçülebilir olduğundan, takviye almak gerçekten takip etmenize yardımcı olabilir. Paketin arkasında yazılı olduğu için bunu çözmek çok daha kolaydır, oysa öğünlerde tam makroları bulmak için her şeyi kendiniz tartmanız gerekir.

Bir Mass Gainer'ı Ne Zaman Kullanmalıyım?

Bir mass gainer (kilo aldırıcı toz)’ın temel amacı, günlük alınan kalorileri artırmak ve büyümeyi teşvik etmektir. Bu, gün boyunca size yakıt sağlamak ve kalori alımınızı anında artırmak için sabahları alınabileceği anlamına gelir, böylece gün boyunca yeterli kalori almak konusunda sürekli endişelenmenize gerek kalmaz.

 

Ayrıca, egzersiz yaparken yüksek miktarda kalori harcadıktan sonra da alınabilir. Bir mass gainer (karbonhidrat tozu), kas onarımına ve büyümesine katkıda bulunacak yüksek bir protein içeriği ile birlikte vücudunuzun ana enerji kaynağı olarak hareket eden karbonhidratların geri kazanılmasına yardımcı olur.

Mass Gainer Kilo Aldırır Mı?

Mass Gainer kullanmak, günlük kalori alımınızı kolayca artırmanıza izin vererek kütle ve boyutunu artırmanıza yardımcı olmanın harika bir yolu olabilir. Mass Gainer alırken kas büyümesini artırmak için sıkı ve düzenli antrenman yapmanız gerektiğini hatırlamak isteriz, aksi takdirde vücut yağında artışa yol açacak çok sayıda kalori tüketirsiniz.
 

Etiketler: mass gainer,nedir,kullanımı,faydaları,karbonhidrat tozu
Eylül 11, 2021
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR