Bugüne Özel: 700 TL üzerindeki siparişlerde geçerli, 50 TL hediye çeki kodu: Gym50

CLA Kullanımı nasıl olmalı? ve Kaynakları nelerdir?

CLA Kaynakları (Hangi besinlerde bulunur?)

Önceki yazımızda CLA'nın ne yaptığını cevapladık, beslenmenizle nasıl daha fazla CLA elde edebileceğinizi merak ediyor olabilirsiniz. CLA'yı bulabileceğiniz en yaygın yiyecek et ve süt ürünleridir.

CLA içeren besinler:

Sığır eti

Kuzu eti

Tavuk eti

İnek sütü

Süzme peynir

Çedar peyniri

CLA Kullanımı Nasıl Olmalı?

Ne kadar CLA almanız gerektiği, hangi saat ve ne kadar kullanmanız gerektiği konusunda farklı çalışmalar bulunmaktadır. Çalışmaların çoğu, 8-12 haftalık CLA kullanımına bakıyor.

En yaygın kullanım günde yaklaşık 3 gr (1000 mg kapsül x 3 adet günlük) olacaktır. En iyi etki için yemek ile birlikte alınmalıdır.

 

Sonuç:

 

Peki, CLA ne yapar? Çoğu kişi, potansiyel kilo kaybı (yağ yakıcı) özellikleri için CLA satın alır. CLA'nın kas gelişimine, kolesterolün düşürülmesine, kan glukoz seviyelerini iyileştirmesine ve sağlıklı bağışıklık fonksiyonunu desteklemesine destek olduğu iddia edilmektedir.

CLA kullanımı günlük 1 gr ile 6 gr arasında değişmektedir. Ortalama tavsiye edilen kullanım yaklaşık 8 ila 12 hafta boyunca takviye şeklinde yaklaşık 3 g / gün gibi görünmektedir.

Bilim insanları hala, CLA'nın insanlarda ek olarak etkinliği üzerine çalışmaktadır. Belki teknoloji geliştikçe ve daha fazla çalışma yapıldığında, teoride görülenler gerçek bir yaşam ortamında gözlenebilir.

 

Bu yazı bilgi amaçlıdır, hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi ile ilgili tavsiye içermez.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR