Bugüne Özel: 700 TL üzerindeki siparişlerde geçerli, 50 TL hediye çeki kodu: Gym50

SAN Performance Glutamine 600 gr
SAN Performance Glutamine 600 gr

.SAN Performance Glutamine 600 gr (x)

Marka : SAN
Para Puan : 8
Fiyat : ₺0,00(KDV Dahil)

SAN Performance Glutamine 600 grGlutamin Nedir?
Glutamin temel olmayan amino asitlerden biri olan Glutamat (veya Glutamik asit) parçalanıp, nitrojen içeren amonyak molekülleri ile birleştiği zaman vücutta oluşur. Glutamin bir nitrojen süngeri gibidir. Amonyakları emer ve kasların büyümesi ve dokuların onarılması için nitrojeni dokulara taşır. Protein parçalanmasından elde edilen nitrojenlerin % 30-35 i glutamine dönüştürülür. Glutamin de glutamatı tekrar sentezlemek için yeniden parçalanabilir ve bu da glutamini önemli bir nitrojen ve amonyak kaynağı haline getirir. Vücudun ürettiği glutaminin hemen hemen %70'i iskelet kasında üretilir ve buradan ince bağırsak, böbrek ve beyaz kan hücrelerine ulaşır. Vücutta üretilen bu amino asitin seviyesi çeşitli faktörlere bağlıdır. 
Hamilelik ve emzirme dönemleri de dahil olmak üzere yoğun antrenmanlar, açlık, oruç, hızlı büyüme ve gelişme ve aşırı fizyolojik baskıya maruz kalınan dönemlerde vücudun glutamin stokları tükenir. Bu gibi dönemlerde takviye glutamin alınarak vücudun glutamin seviyelerini yükseltmek önemlidir.

Ne İşe Yarar?
Glutamin de diğer alfa amino asitler gibi protein sentezlenmesi ve parçalanmasına yardımcı olur. Fakat glutamin in bundan başka faydaları da vardır. Glutamin BCAA metabolizmasını, bağırsak duvarının onarımını, normal bağışıklık fonksiyonlarını, glikoz oluşumunu, suyun taşınmasını nörotransmisyonu vb. önemli ölçüde etkiler.Amonyağın vücudun asit-baz dengesini korumak için glutaminden ayrıldığı yer olan böbrekler, en birinci glutamin tüketicileridir. Amonyak bulunan her yerde glutamin de vardır. Yoğun antrenmanlara ya da yüksek proteinli besinler alınması neticesinde metabolik asidoz artımına bağlı olarak böbreklerin glutamin alımı da yükselir. Bu konuda yapılan araştırmaların birinde sadece 4 gün boyunca yüksek protein ve yağ oranı yüksek olan besinler alınmasının kan ve kas dokusundaki glutamin değerinin % 25 düşmesine neden olduğu belirtilmiştir. Eğer vücudunuz yeterli glutamin üretemezse kas kaybı, enerjinin tükenmesi ve sık hastalanma gibi çeşitli tükenmişlik belirtileri göstermeye başlarsınız.

• Kas Dokularını Katabolizmadan Korur

• HPLC Cihazıyla Test Edilmiş ve Onaylanmıştır

• Bağışıklık Sistemi Fonksiyonlarını Destekler 

• İntestinal Sağlığı ve Glikojen Sentezini Destekler

Glutamin kas iskelet dokularında en bol şekilde bulunan amino asittir. Sporcu gıdası olarak L-Glutamin kas dokularını katabolizmadan korur. 

Nasıl Kullanılır? 
5 gr (1 ÖLÇEK) ürünü meyve suyu veya su ile karıştırarak spor sonrası ve yatarak içebilirsiniz.

Besin Değerleri
Servis Miktarı: 5 gr (1 ölçek)
Paketten Çıkan Servis Sayısı: 120
Bir Servis için Besin Değerleri % Günlük Değer*
L-Glutamin (Saf Japon Sınıfında) 5 g **
 
 
ÜRÜN SKT'si :08/2016 dır:

 

 
Sağlık Beyanı: Firmamızın satışını yaptığı takviye edici gıda ve sporcu gıdaları; ilaç değillerdir, hastalıkların önlenmesi veya ted. edilmesi amacıyla kullanılmazlar. Bu gıdalar yeterli ve dengeli bir diyetle birlikte tüketilmelidir, tek başına bütün besin öğeleri ihtiyacını karşılamazlar. 15 yaş altındaki çocuklar ve hamile yada emziren kadınlar, sadece hekim veya diyetisyen gözetiminde tüketebilirler. Herhangi bir alerjiniz veya kronik rahatsızlığınız varsa ürün etiketlerinde belirtilen uyarıları dikkate alınız.Yanıltıcı bilgi içerdiğini düşündüğünüz içerikleri lütfen bize bildiriniz. 
 

 

 

Ürün ID: 465

Ürün Tipi
Glutamin
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR