Bugüne Özel: 700 TL üzerindeki siparişlerde geçerli, 50 TL hediye çeki kodu: Gym50

Whey Protein Kahve ile karıştırılabilir mi?

Whey Protein Kahve ile karıştırılabilir mi?

Peynir altı suyu proteini - peynir üretimi sırasında ineklerin sütünden elde edilen kolayca emilen bir proteindir - protein sentezini teşvik eder ve kas iyileşme süresini azaltır. Sabah, antrenmandan önce ve sonra ya da yatmadan hemen önce alabilirsiniz. Gün boyunca ve akşamları bir protein sallamayı dört gözle beklerken, sabahları ilk işden hoşlanmayabilirsiniz.

Peynir altı suyu proteinlerini ve kahvelerini hepsi bir arada bir sabah teslim almak için karıştırmak isteyen vücut geliştiriciler ve spor fanatiği sıkıntısı olmasa da, herkesin yapabileceği kesin değil. 

Peynir altı suyu proteini ve kahvenin karıştırılmasında olası sorunlar

Peynir altı suyu protein tozu ve kahvenin karıştırılmasındaki ana endişe sıcaklıkla ilgilidir.

Cornell Üniversitesi'ndeki araştırmacılar, proteinlerin (ve kendi benzersiz amino asit zincirlerinin) katlandıklarını veya çok yüksek sıcaklıklara girdiklerinde doğal zincirlerinden veya şekillerinden 'denatüre' olduklarını buldukları zaman söylenti değirmeni çalkalanıyor. Bir protein denatüre edilirse, amino asitlerin emilebilirliği ve çözünürlüğü hafifçe azalır.

Buradaki anahtar kelime gerçekten biraz. Cornell Üniversitesi'nden yapılan araştırmalar doğru olsa da, denatürasyon işleminin etkileri proteinin sağlığa faydalarını azaltmayacaktır. Vücudunuz hala onu emecek ve kullanacak. Kasların arasındaki farkı bilemeyeceksin.

Yani yapabilir misin?

Evet!  peynir altı suyu protein tozunu kahvenizle karıştırın, mısır gevreğinizin üzerine serpin ve bir sonraki çerez veya muzlu ekmek tarifinize ekleyin. Peynir altı suyu proteininizin sıcak ya da soğuk olması tadını çıkarın, vücudunuz da aynı şekilde faydalanacaktır.

Kahvenize Peyniraltı Suyu Protein Eklemenin Yararları

Egzersiz yapıyorsanız veya kilo vermeye çalışıyorsanız, aromalı kahve makineleri gibi şeyleri diyetinizden kesmiş olabilirsiniz. WHEY  gibi peynir altı suyu proteinini, harika bir tat, yüksek proteinli, aromalı ve tatlandırılmış bir ikame edici olarak düşünün. Standart kahve kremasına göre daha az şeker ve laktoz vardır ve tartışmasız daha lezzetli olur.

(Peynir altı suyu proteini izolatı kullanıyorsanız, sabah içeceğiniz laktoz içermez!)

Zevkinize uygun farklı peynir altı suyu protein tozu lezzetleri vardır. Vanilya, çilek ve çikolata.

Kahvaltıda katı bir protein porsiyonunu almak kesinlikle mümkün olsa da, her zaman uygun değildir ve zaman alıcı olabilir. Aceleniz olduğunda, yumurta kaynatmaktan veya ıspanaklı omlet yapmaktan çok bir parça kızarmış ekmek alırsınız. Tabii ki, tost, sabaha başlamak için tam olarak sağlıklı bir yol değildir.

Kahvenize peynir altı suyu proteini tozu ekleyerek, suyu kaynatmak için gereken sürede 20 gramdan fazla protein elde edebilirsiniz. Kas geliştirmek için çalışanlar için, sabaha protein ile başlamak, vücudunuzun geceleri hızlı bir şekilde bitmesine, glikojen depolarının stoklanmasına ve ardından kas parçalanmasının durmasına neden olacaktır. Ancak protein tozunun kahveye karıştırılması sadece sporcular için değildir. Protein - özellikle sabahları - yağ kaybını desteklemeye, enerji seviyesini yükseltmeye ve konsantrasyona yardımcı olabilir.

Ipuçları ve Püf noktaları

Artık peynir altı suyu proteini ile kahveyi karıştırabileceğinizi bildiğinize göre, tam olarak üç adımda nasıl yapılacağını anlatmak için buradayız:

Önce kahvenizi soğumaya bırakın. Bunun proteini denatüre etmeyle ve dokuyla ilgili her şeyle ilgisi yoktur. Protein ve kahveyi çok erken karıştırırsanız, protein tozu hafifçe kıvrılır ve topaklanır olur. İşlemi hızlandırmak için kahvenize bir miktar soğuk su veya süt ekleyin veya sıkıca oturun ve bekleyin.

Bir seferde biraz karıştırın. Özellikle de tam bir protein tozu kepçe kullanıyorsanız, bir seferde bir buçuk içine atın. Bu daha çabuk çözülmesini sağlayacaktır.

Bir dakikaya kadar karıştırarak kalan yığınlardan kurtulun. Kalan kümeler kalırsa, kupanızın veya kupanızın tarafına doğru bastırın.

Soğuk tadını çıkarın

Soğuk ve hatta donmuş kahve içeceklerini denemekten korkmayın.

Bir tencereye veya bireysel porsiyon kahveyi bir saat (veya daha fazla) önceden yapın. Bu işlemi hızlandırmak için kahveyi buzdolabına atmaktan çekinmeyin. Kahvenizi, peynir altı suyu proteinini ve buzu bir karıştırıcıya boşaltın ve buz istediğiniz gibi karıştırılıncaya kadar nabızlayın. Voila Kafeinli ve protein dolu bir sabah veya egzersiz öncesi ikramınız var. Spor salonunda daha uzun süre daha fazla performans göstermenize yardımcı olacak eşsiz bir içecek oluşturmak için farklı protein tozu lezzetleri ile deneme yapın.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR