Bugüne Özel: 700 TL üzerindeki siparişlerde geçerli, 50 TL hediye çeki kodu: Gym50

Kolajen Almanın Kolay Yolları

İşte kolajen alımınızı hızlandırmanın birkaç kolay yolu:

1. Kemik suyu ile deneme

Kemik suyu, lezzet ve faydalı besinlerin elde edilmesine yardımcı olmak için kemikleri kaynatarak yapılır. Sadece mükemmel bir kollajen kaynağı değil, çorba ve yahni yapmak, pilav ve kinoa gibi kepekli tahıllar ve hatta artıkları nemlendirmek için kullanarak diyetinize eklemek için de lezzetli ve kolaydır.

Evde kolayca kemik suyu yapabilirsiniz veya toz halinde satın alarak zamandan tasarruf edebilirsiniz. Kemik suyu kullanan en sevdiğim yemek tariflerinden ikisi, Vietnam usulü meyveler ve soğan çorbam. Ancak, bir bardaktan kemik suyu yudumlayabilir ve tek başına tadını çıkarabilirsiniz.

2. Toz jelatini deneyin

Jelatin esasen pişmiş kollajen şeklidir ve toz jelatin, kollajen tüketiminizi arttırmanın hızlı ve kolay bir yolu olabilir. Çorbalar, güveçler ve et suları dahil herhangi bir sıvıya karıştırılabilir. Ayrıca bir fincan keto kahvenin tadını çıkarabilir veya ev yapımı Jell-O veya doğal meyve aperatifleri yaparak tatlı dişinizi tatmin etmek için kullanabilirsiniz.

Toz jelatin al.

3. Kollajen peptidleri ile takviye

Kolajen peptidleri, bu önemli protein formunu düzeltmek için başka bir kolay seçenektir. Çoğu marka hidrolize kollajen peptidlerini satar, bu da kollajendeki amino asitlerin daha kolay sindirilmeleri ve emilmeleri için parçalara ayrıldığı anlamına gelir.

Kolajen tozu ayrıca güne biraz ekstra protein pompalamak için smoothie'lere, sıcak içeceklere veya fırınlanmış ürünlere eklenebilir.

Kollajen peptidleri için alışveriş yapın.

Kollajen hakkında bilim ne diyor

Ek kolajen takviyesi almanın veya almamanın, hastalıklarınızın size yardımcı olacağı kişisel durumunuza ve yaşam tarzınıza bağlıdır. Araştırmalar yaşlılar ve artrit gibi rahatsızlıkları olan insanlar için kolajen takviyelerini destekliyor gibi görünmektedir, ancak dengeli bir diyete sahip sağlıklı bir insan herhangi bir yarar görmeyebilir.

Bununla birlikte, her gün bu süperstar besinlerin günlük dozuna girmenin birçok doğal yolu vardır. Doğal olarak kolajen tüketmek istiyorsanız, hayvansal ürünler içeren dengeli ve yüksek proteinli bir diyet yapın. Kolajen sığır eti, tavuk, balık ve yumurta beyazıdır.

Ama sen de fazla protein yemek istemiyorsun. Vücudunuz kollajene nereye gideceğini söylemez. Bunun yerine, kolajeni diğer besin maddelerinde olduğu gibi dağıtır. Bu nedenle, kolajen takviyeleri almak, egzersiz yapmak gibi işe yarar - belirli bir ihtiyacı hedeflemeniz zordur, ancak alımınızı artırmanız yine de fayda sağlayabilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR