Bugüne Özel: 700 TL üzerindeki siparişlerde geçerli, 50 TL hediye çeki kodu: Gym50

En İyi Kolajen Takviyesi

Kolajen takviyeleri, market ve sağlık ürünleri mağazalarının raflarını doldurdu ve eğer denemek ve güvenmek için aklınız karıştıysa, yalnız değilsiniz. Akıllı pazarlama ve ikna edici vaatlerle görebilecek Süpermen vizyonunuz olsa bile, buradaki çok fazla miktarda kollajen ürünü normalde zekice ve ayırt edici karar vermenize neden olabilir. Size gönül rahatlığı sağlamak ve gerçekten iyi olanı kopyalardan ayırmak için gereken özeni gösterdik.


Kolajen Takviyeleri Nedir?


Basitçe söylemek gerekirse, kolajen vücudunuzda bulunan bir protein türüdür. Diğer fonksiyonların yanı sıra cilt ve kemik sağlığı için de önemlidir. Kolajen takviyeleri, her biri farklı yararlar sağlayan hayvan kaynaklarından gelir ve farklı tiplerde kolajen türleri vardır, Tip I, II ve II. Hangi kolajen türlerinin sizin için en iyisi olduğunu buradan okuyabilirsiniz. Takviyeler en yaygın şekilde toz halindedir ve kahve ve tatlılar gibi içecekler ile karıştırılabilir.


Bir vegan ya da vejeteryansanız, kollajen bir seçenek olmayabilir, çünkü açıkça bir hayvansal üründür, ancak bu, güzellik avantajlarından yararlanamayacağınız anlamına gelmez. Vejeteryanlar ve vejetaryenler için kolajen rehberimiz, bitki bazlı bir diyette kolajen üretimini nasıl artırabileceğinizi gösterir.


Kolajen Takviyelerinin Sağlığa Faydaları


Diyetinize her türlü takviyeyi eklemeden önce, nitelikli bir sağlık görevlisi ile konuşmak önemlidir. 


Birçok insan eklem ağrısı, özellikle de artritle ilişkili ağrı için kolajen alır. Kollajen ve eklem ağrıları üzerine yapılan 2006 tarihli bir klinik araştırmaya göre: “OA [osteoartrit]] hastalarında kollajen hidrolizat kullanımı için artan kanıtlar ortaya çıkıyor. Üniversite. 24 hafta boyunca kollajen takviyesi alırken, sporcular daha az eklem ağrısı bildirdi. Bu sonuçlar ümit verici olmakla birlikte, kollajenin eklem ağrısı için yararlarının kesin kanıtını sağlamak için daha fazla araştırmaya ihtiyaç vardır.


Kırışıklıkları azaltmak, kolajen almak için başka bir yaygın nedendir. Almanya'daki Kiel Üniversitesi'nden yapılan 2014 çalışmasında, belirli bir kolajen peptidinin oral yoldan alınmasının cilt kırışıklıklarını azaltmaya yardımcı olduğu tespit edildi.


Küçük bir çalışma da kollajen peptidlerinin kırılgan tırnakları iyileştirebileceğini göstermiştir. 

En İyi 10 Kolajen Takviyesi:

 

1. Vital Proteins Collagen Peptides

 

2. Primal Kitchen® Collagen Peptides

3. Sparkle Collagen Peptide Dietary Supplement

4. Great Lakes Collagen Hydrolysate

5. Zint Premium Collagen Peptides

6. Truvani Marine Collagen

7. Goop Genes Marine Collagen SuperPowder

8. Kalumi Marine Collagen Variety Pack

9. Primal Kitchen Chocolate Hazelnut Collagen Protein Bars

10. Vital Proteins Bottled Collagen Water 

 

 

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR