Bugüne Özel: 700 TL üzerindeki siparişlerde geçerli, 50 TL hediye çeki kodu: Gym50

Dinlenme Günlerinde Protein Almak Önemli mi?

Dinlenme Günlerinde Protein Almak Önemli mi?

Bir antrenman seansını bitirdikten sonra, çoğu insanın yaptığı ilk şey, önceden hazırlanan proteinli içeceklerin kaslarını olabildiğince çabuk doldurması için ulaşmaktır.

Peki ya izin günlerinde? Hiç bir dinlenme gününde bir protein sallanması hakkında düşündün mü? Bir yandan, yapılacak oldukça mantıklı bir şey gibi görünüyor.

Ancak diğer yandan, herhangi bir fayda sağlamazsa, sadece para kaybı değil mi?

İyi…

Kas büyümesi ve egzersiz sonrası toparlanma hızı, diğer şeylerin yanı sıra, kandaki protein moleküllerinin mevcudiyeti ile belirlenir. İyi seviyede hormon ve enzimler de protein hazırlığına bağlıdır.

Zaten bilmiyorsanız, protein, sağlıklı bir bağışıklık sistemi çalıştırmak ve hücre büyümesini artırmak için vücudun sahip olması gereken hayati bir makro besindir… ve fark etmemişseniz, kaslarınız hücredir.

Bu nedenle protein alımımızı sürdürmek kasları inşa etmeye, onarmaya ve stimüle etmeye yardımcı olur. Bu da atletik performansın artmasına neden oluyor.

Ama spor salonuna gidemediğimiz günlerde ne yapmalıyız? Dinlenme günlerinde protein kadranını "max" dan "normal" e çevirmek mantıklı değil mi?

Kaslarımız çalışmadığında protein almak olumsuz etki eder mi?

Dinlenme Günleri'nde protein tozu almam gerekir mi?

Kısacası… elbette yaparsınız!

Protein, temelsiz bir besin maddesidir ve bu üç makro besin maddesinden biridir. Bu nedenle, en temel düzeyde, proteinin her zaman alınması gerekir ve kapalı günlerde protein tozu bu noktaya varacaktır.

Bu noktada, takviye edilmiş protein söz konusu olduğunda, caddede söz biraz çelişkilidir. Öyleyse bir şeyi açıklığa kavuşturalım…

Protein, kan dolaşımınıza bir miktar amino asit verir. Bunlardan bazıları saç ve tırnakları ya da hayati organları onarmaya gider, bazıları da iskelet ve düz kaslarınıza gider. Bu nedenle, eğer kaslarınız için çok çalıştıysanız, (normal bir diyetten daha iyi) iyi şeyler teslim etmek, büyümeye ve onarmaya yardımcı olacaktır.

Ancak, Spor Salonu Günleri için açık bir destek takviyesi olsa da, gerçekte uyum sağlama konusunda ciddi iseniz, Dinlenme Günleri için de aynı derecede önemlidir.

Bunun nedeni kaslarımızın spor salonundan sonra 48 saate kadar yükselmeye devam etmesidir. Sadece fiziksel olarak ağırlık kaldırmadığımız veya kaçmadığımız için vücudumuzun hala kas sentezi yapmadığı anlamına gelmez.

Her gün spor salonuna giderseniz veya egzersizlerinize adanmış başka bir patern varsa, kaslarınız neredeyse sürekli olarak kendilerini geliştiriyor ve tamir ediyor olacak.

Çoğu araştırma vücudunuzun bir egzersizden 48 saat kadar sonra protein zincirleri oluşturduğu konusunda hemfikir. Central Florida Üniversitesi tarafından yapılan bir 2016 araştırması, deneklerin kas protein sentezinin 24 saatte yavaşça düşmeden önce% 109'a (neredeyse iki saatten iki kat sonra) arttığını ortaya koydu.

Yani, asıl sorumuza cevaben:

Evet, ciddi jimnastik salonunun sadece yüksek seviyede protein alımını sürdürmekle kalmayıp, Dinlenme Günlerinde de protein almaya devam etmesi önemlidir; Gym Market vücut ağırlığının kilogramı başına yaklaşık 1.8 - 2g protein önerir.

“Direnç egzersizinin hem MPS (Kas Protein Sentezi) hem de MPB'yi (Kas Protein Parçalanması) uyardığı ve protein içeren bir öğün egzersizin yakınında tüketilmesi durumunda, net pozitif protein dengesinin ortaya çıkması iyi bilinmektedir. zamanla kas hipertrofisi. ”

- Gıda Bilimi Dergisi

Protein yüklemezseniz, kondisyonunuzda olumlu kazançlar göremezsiniz. Bu kadar basit.

Hastalanmayabilirsiniz (diyetinizde kronik bir protein yetersizliği yoksa), ancak ilerlemeniz ciddi şekilde engellenecektir. Protein eksikliği aynı zamanda kaslarınızın ve eklemlerinizin onarılmasını önler ve bu da bir sonraki seansınızı etkiler.

Siz bilmeden önce spor salonundan tamamen vazgeçmiş olacaksınız.

Diyet rejiminizi güçlendirmek için takviyeler kullanıyorsanız, Dinlenme Gününde bir protein takviyesi gibi bir şey eklemek idealdir.

Dinlenme günlerinde protein takviyesi, belirli bir iyileşme desteği sunabilir. Kahvaltılı ve öğünler arası protein sentezini başlatmak için öğünler arasında bulunan WHEY PROTEIN gibi bir ürün veya gece boyunca devam eden onarım ve büyüme sürecini sürdürmek için yatmadan önce Casein idealdir.

Doğru takviye, kas beslenmesini optimize ederken protein ihtiyaçlarınızı uygun bir şekilde yerine getirmenize yardımcı olabilir. Elbette ek seçiminiz de hedefleriniz tarafından belirlenir. 

Dinlenme Günlerinde protein yemem gerekir mi?

Kısacası, evet, ama gerek duyduğunuzda tamamlayın.

İlgili Sayfalar:

Dinlenme Günlerinde Protein Almak Önemli mi?

Whey Protein Kahve ile karıştırılabilir mi?

Whey Protein Ne Zaman Kullanılır?

Atletler İçin En İyi 7 Protein Besinleri

Sporcular İçin Whey Protein Gerekli Mi?

Amino Asit ve Protein Tozu Arasında Ne Gibi Farklar Vardır?

Protein Kas Yapmanıza Nasıl Yardımcı Olur?

Proteinlerin vücuda yararları nelerdir?

Kahvaltınıza Protein Eklemenin 3 Yolu

Antrenman Sonrası Beslenme Nasıl Olmalı?

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR