Bugüne Özel: 700 TL üzerindeki siparişlerde geçerli, 50 TL hediye çeki kodu: Gym50

Beta Alanin Nedir? Ne işe yarar?

Beta Alanin esansiyel olmayan bir amino asittir. Diyetlerimizde doğal olarak oluşan beta alanini çoğunlukla tavuk, sığır eti veya kırmızı et gibi etlerden alabiliriz. Bununla birlikte, alınan miktar oldukça küçüktür ve bu nedenle takviye bunu artırmak için kullanılabilir.

BETA ALANİNİN YARARLARI NELERDİR?

Gücü ve güç çıkışını artırın

Aerobik dayanıklılığı arttırın

Anaerobik dayanıklılığı arttırın

Gecikme kas yorgunluğu - Daha uzun süre, daha sert bir şekilde hareket edin.

Yüksek yoğunlukta egzersiz yaptığımızda, kaslarımızın asidik hale gelmesine neden olan büyük miktarda hidrojen iyonu biriktiririz. İnsanlar sık ​​sık yoğun egzersiz sırasında kaslarımızda hissettiğimiz yanma hissinin laktik asit olduğunu düşünür, gerçekte kas performans problemlerine neden olan laktik asitten salınan hidrojen iyonlarıdır.

PH düştükçe sırayla kas kuvveti azalır ve bu nedenle halsizlik daha hızlı gerçekleşir. Ve burası Beta Alaninin girdiği yer; yorgunlukla mücadele için bir ek.

Ancak bu kadar basit değil. Performans avantajları aslında doğrudan Beta Alanine'den gelmiyor. Beta Alanine’nin karnosin sentezini artırma kabiliyetinden etkilenmiştir. Karnosin, burada anahtar faktördür; bizim tamponumuz. Bununla kastettiğimiz, karnosin, üretilen tüm hidrojen iyonlarını ıslatma ve pH seviyelerini normale döndürmeye yardımcı olma yeteneğine sahiptir ve bu nedenle egzersiz yoğunluğunuzu yükseltmenize izin verir.

Ne kadar kullanmam gerekiyor?

Günde 4 g Beta Alanin öneririz, ancak 2 x 2 g porsiyona bölün. Buradaki fikir sisteminizde beta alanin miktarını yavaşça yüklemektir. Sonuçları hissetmek 3-4 hafta sürebilir (bazıları yararlarını hemen hissedebilse de), bu nedenle belirli bir olayı hedefliyorsanız ürünü önceden almaya başlayabilirsiniz.

Herhangi bir yan etkisi var mı?

Beta alanin kullanırken, ciltte hafif bir karıncalanma hissi yaşamanın yaygın olduğu belirtilmelidir. Endişelenmeyin, bunun uzun vadeli etkileri yoktur; ancak bu rahatsızlığı hafifletmek için yayılmış küçük dozlar almanın ana nedenidir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR